Visaxinum D – moje doświadczenia z lekiem

Jakiś czas temu opublikowałam swoją recenzję dotyczącą klasycznego Visaxinum. Jak wiecie, nie byłam zachwycona jego efektami i zdecydowanie polecałam Nonacne. Kiedy jednak w aptekach pojawiła się wersja Visaxinum dedykowana dla dorosłych – Visaxinum D, postanowiłam dać producentowi jeszcze jedną szansę.

Być może udoskonalony do działania na cerę osób dorosłych produkt będzie miał skuteczniejsze działanie. Podobnie jak ostatnio, zdecydowałam się na przeprowadzenie 30-dniowej kuracji. A oto moje doświadczenia.

Kilka słów o Visaxinum D

Visaxinum D to preparat przeciwtrądzikowy dostępny bez recepty, który można dostać w praktycznie każdej aptece. Cena za 30 tabletek, a więc miesięczną kurację to ok. 20 zł. W składzie znajdziemy same ziołowe wyciągi, które mają stać się cudownym remedium na wypryski u osób dorosłych. Skąd w ogóle takie rozróżnienie na trądzik młodzieńczy i występujący w wieku dorosłym? Dermatolodzy już jakiś czas temu ustalili, że istnieje duża różnica między trądzikiem u nastolatków, a problemami skórnymi u dorosłych. Producent Visaxinum D postanowił więc wyprodukować coś, co pozornie będzie wyspecjalizowanym suplementem diety. Niestety – w moim mniemaniu jest to wyłącznie chwyt reklamowy.

Lekko zmodyfikowany skład, podobna skuteczność

Skład Visaxinum D został lekko zmodyfikowany względem wersji podstawowej. Z założenia chodziło o to, by jeszcze bardziej skoncentrować działanie na zwalczaniu trądziku u cery osoby dorosłej. Niestety, efekty są mizerne. Podobnie jak ostatnio, nie zażywanie tabletek przyniosło niewielki skutek.

Po kilkunastu dniach od rozpoczęcia terapii, cera lekko się polepszyła, a wypryski stały się mniej wypukłe, bez zawartości ropy. Efekt był jednak krótkotrwały. Od razu po odstawieniu tabletek, cera wróciła do poprzedniego stanu.

Nonacne – alternatywa dla każdego

Trądzik w wieku dorosłym jest znacznie trudniejszy do wyleczenia, niż odmiana młodzieńcza. Dlatego trzeba działać szybko i skutecznie. Osobiście polecam Nonacne, który pozwolił mi pozbyć się problemów z cerą raz na zawszę.

You may also like